google10e6a3399c249373.html

Odkurzacze pneumatyczne

dls1000_druckluftsauger_explosiv_03

W naszej ofercie mamy również odkurzacze przemysłowe zasilane sprężonym powietrzem. Jeżeli posiadacie Państwo czyste niezaolejone powietrze na poziomie 6bar to z pewnością jest to alternatywa do przemyślenia. Zaletą tego typu urządzeń jest brak konieczności używania zasilania elektrycznego, co jest rozwiązaniem bezpiecznym w obszarach o podwyższonym ryzyku występowania atmosfery wybuchowej.

Odkurzacze pneumatyczne – zasada działania

Odkurzacze pneumatyczne są stworzone z myślą o odkurzaniu trocin, wiórów, piasku, a nawet śrutu i innych materiałów sypkich. Zasilane są sprężonym powietrzem o ciśnieniu 6 bar, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania ich do zasilania elektrycznego, co stanowi ważny argument przy strefach zagrożenia wybuchem.

Sprężone powietrze wpada przez wlot pierścienia zaciskowego do komory pierścieniowej, skąd jest wyprowadzane do zwężki Venturiego, co wytwarza podciśnienie we wlocie odkurzacza. Podciśnienie sprawia że powietrze, a wraz z nim wszelkie sypkie elementy zostają zassane do odkurzacza. Powietrze z komory odkurzacza wydostaje się przez otwór w pokrywie, na który nałożony jest worek filtracyjny, który zapobiega wydostaniu się na zewnątrz cząstek unoszących się w powietrzu.

Odkurzacze pneumatyczne – zalety

Pierwszą zaletą odkurzaczy pneumatycznych jest ich niezależność od zasilania elektrycznego. Dzięki temu można je używać w pomieszczeniach o zwiększonym ryzyku występowania atmosfery wybuchowej. Ponadto odkurzacze pneumatyczne są przynajmniej o połowę cichsze od odkurzaczy elektrycznych. Poza tym nie posiadają one elementów ruchomych, które są podatne na niszczenie, ani silnika, który z czasem się ściera i zużywa. Dzięki temu są bardzo łatwe w konserwacji. Możliwe jest zakupienie beczek różnego przeznaczenia i objętości, co umożliwia segregację różnych materiałów, które będą odkurzane. Dodatkowo eliminuje to konieczność ciągłego opróżniania zbiornika, która występuje w przypadku odkurzaczy elektrycznych. Możliwe jest również zakupienie odkurzacza pneumatycznego z filtrem HEPA, a niektóre odkurzacze (wyposażone w pompę bocznokjanałową) mają także możliwość zdmuchiwania niechcianych materiałów.