google10e6a3399c249373.html

Odsysacze do wiórów metalowych

 

Czysta maszyna jest niezbędna, jeśli chcemy uzyskać precyzyjne cięcie. Stanowi też istotny aspekt bezpieczeństwa i znacznie podnosi komfort pracy. Odsysacze do wiórów metalowych to wysokowydajne urządzenia zbierające wióry, które znajdują się w pobliżu maszyny.

Wióry metalowe tworzą się podczas cięcia aluminiowych profili lub innych metali kolorowych i może stanowić niebezpieczny czynnik wpływający na zdrowie pracownika, dlatego warto zainwestować w maszynę, która skutecznie pozbędzie się wszystkich produktów ubocznych i oczyści stanowisko pracy.

Jak działają odsysacze do wiórów metalowych?

Efekt usuwania wiórów wykorzystując odsysacze do wiórów metalowych, osiąga się poprzez zastosowanie specjalnego systemu separacji z wykorzystaniem zbiornika posredniego wyposażonego w perforację ścian.

Moc oraz wymiary urządzenia dostosowywane są indywidualnie do potrzeb i zastosowania danego urządzenia, a dzięki zastosowaniu dwóch króćców odciągowych, można je podłączyć do dwóch maszyn jednocześnie.

Kiedy sprawdzi się oddysacz do wiórów metalowych?

Urządzenie można podłączyć  do maszyn, przy których powstaje duża ilość wiórów. Odsysacze do wiórów metalowych sprawdzą się przy stołach szlifierskich, spawalniczych lub przy szlifierkach stołowych, tarczowych i taśmowych. Posiadają zbiornik, w którym zbierają się odpady, co przekłada się na czyste stanowisko pracy. Odsysacze są także zaopatrzone w łatwo wymienialne filtry i dużą pojemność pojemnika. Dostęp do pojemnika zbiorczego oraz obsługa samej maszyny jest prosta, dlatego możliwa jest jej szybkie i bezpieczne działanie. W zakresie dostawy znajduje się również niezbędny filtr i akcesoria.

Urządzenie znajduje się w stabilnej obudowie i jest mobilne, co czyni jej używanie dostępnym dla pracownika. Jego kompaktowy rozmiar nie zajmuje dużo miejsca, a zastosowane kółka transportowe pozwalają na bezpieczne transportowanie maszyny w inne miejsce.